ALZ, s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


AUTOMOBILKA MITSUBISHI MOTORS ZAHÁJILA DODÁVKY NOVÉHO SUV ECLIPSE CROSS DO EURÓPY

Tokio / Bratislava, 4. októbra 2017 – Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zahájila počnúc 3. októbrom 2017 dodávky svojho nového kompaktného SUV Eclipse Cross do Európy.

Eclipse Cross sa najskôr predstaví na európskych trhoch a následne sa začne predávať približne na ďalších 80 trhoch po celom svete, vrátane Austrálie, Severnej Ameriky a Japonska.*

V rámci uvádzania modelu Eclipse Cross na trh bude v tomto fiškálnom roku (ktorý končí 31. marca 2018) expedovaných približne 50 tisíc vozidiel, pričom nový model sa v Európe začne predávať od decembra 2017 (dostupnosť modelu závisí od konkrétneho trhu).

Úplne nový model Eclipse Cross, vyrábaný v závode Okazaki spoločnosti Mitsubishi Motors v blízkosti japonského mesta Nagoja, dopĺňa ponuku SUV vozidiel SUV značky Mitsubishi, v súčasnosti zahŕňajúcej modeli ASX, Outlander a technologickú vlajkovú loď Outlander PHEV.

Eclipse Cross ako prvý zástupca novej generácie vozidiel spoločnosti MMC spája ostré rysy vozidiel v tvare kupé, charakter vozidiel kategórie SUV a schopnosti typické pre pohon 4WD od Mitsubishi Motors.

*Upozornenie: Zahájenie výroby vozidiel s pravostranným riadením v špecifikácii pre EÚ je naplánované na November 2017.

 

O spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC)

MMC je japonská automobilka s celosvetovou pôsobnosťou, pýšiaca sa konkurenčnou výhodou v oblasti pick-upov aj vozidiel SUV a technológií pohonu 4WD. Pôsobí na viac ako 160 trhoch, najmä v regióne ASEAN. MMC vyvíja elektromobily už od roku 1966. Automobilka v roku 2009 predstavila svoj prvý sériovo vyrábaný elektromobil (i-MiEV), po ktorom v roku 2013 nasledoval model Outlander PHEV - prvé plug-in hybridné SUV s pohonom 4WD a s dvojicou elektromotorov.

MMC po celom svete zamestnáva na 30 tisíc ľudí. Výrobné závody MMC nájdeme v Japonsku, Thajsku, Číne, Indonézii, na Filipínach a v Rusku. Zásadnú úlohu v raste MMC zohrávajú napr. modely Pajero Sport, L200 / Triton a Outlander PHEV. Celosvetové predaje tejto automobilky vo fiškálnom roku 2016 dosiahli 926 000 vozidiel. Čisté tržby MMC za fiškálny rok 2016 dosiahli objem 1,9 bilióna jenov. Spoločnosť MMC je kótovaná na tokijskej burze cenných papierov. Prvé vozidlo značky Mitsubishi bolo vyrobené v roku 1917.

Európska špecifikácia modelu Eclipse Cross

  • Rozmery (D x Š x V, mm): 4 405 x 1 805 x 1 685
  • Pohonná jednotka: preplňovaný motor s objemom 1,5 litra s priamym vstrekovaním
  • Prevodovky / pohon:
    • 6-st. manuálna prevodovka / 2WD
    • Bezstupňová prevodovka CVT, 8 virtuálnych prevodových stupňov, režim športového radenia / 2WD a 4WD
  • Výkon (k pri ot / min): 163/5 500
  • Krútiaci moment (Nm pri ot / min): 250/1 800 až 4 500